WTA 250 turniirid 2022, punkti­süsteem ja auhinna­raha


Tänavusel hooajal on esialgu kalendris 29 WTA 250 turniiri, millest Tallinn Open on järjekorras 27. Turniiridega on segadust tekitanud Hiina loobumine sügiseste võistluste korraldamisest ja Ukraina sõda, mille tõttu ei korraldata enam turniire ka Venemaal. Seetõttu ei ole kalender oktoobrist alates veel lõplik ja mõni WTA 250 turniir võib lisanduda.

Teatavasti saigi Tallinn Open Moskva turniiri nii-öelda “õigusjärglaseks”, kuigi Venemaa pealinnas korraldatud turniir oli WTA 500 tasemel ja tiitlikaitsja on sel võistlusel Anett Kontaveit. Nii võiks öelda, et kuigi Tallinna turniir korraldatakse esimest korda, on meil olemas ka oma tiitlikaitsja.

2022. aasta WTA 250 turniiride nimekiri 26. juuli seisuga

Jaanuar: Melbourne Summer Set 1, Melbourne Summer Set 2, Adelaide International 2 (239 477).

Veebruar: Abierto Akron Zapopan (Guadalajara), Abierto GNP Seguros 2022 (Monterrey), Open 6E Sens Metropole de Lyon.

Märts: WTA 250 turniire ei peetud

Aprill: Copa Colsanitas Presentado de Zurich (Bogota), TEB BNP Paribas Tennis Championship Istanbul.

Mai: Internationaux de Strasbourg, Grand Prix Sar La Princesse Lalla Meryem (Rabat).

Juuni: Libema Open (‘s-Hertogenbosch), Rothesay Open Nottingham, Rothesay Classic Birmingham, Bad Homburg Open Presented by Engel&Volkers.

Juuli: Ladies Open Lausanne, Hungarian Grand Prix (Budapest), Hamburg European Open, 33rd Palermo Ladies Open, Livesport Prague Open (Praha), BNP Paribas Poland Open (Varssavi).

August: Citi Open (Washington), Tennis in the Land Presented by Motorola Edge (Cleveland), Championnats Bangue National de Granby (Granby, Kanada).

September: Chennai Open, WTA Zavarovalnica Sava Portorož, Hana Bank Korea Open (Soul), Tallinn Open.

Oktoober: Jasmin Open Tunisia (Monastir), Transylvania Open (Cluj-Napoca).

Turniiride auhinnaraha on alates jaanuarist kuni Bogota turniirini aprillis 239 477 USA dollarit, alates aprillikuisest Istanbuli turniirist kuni augusti lõpuni 251 750 dollarit.

Juuli lõpuks oli tänavustel WTA turniiridel kaks kahekordset võitjat. Beatriz Haddad Maia (Brasiilia) võitis järjest juunis Nottinghami ja Birminghami turniiri ning Bernarda Pera (USA) järjest juulis Budapesti ja Hamburgi turniiri.

Võitjate nimistus on kuulsaid mängijaid, isegi slämmiturniiride võitjaid. Nii võitis Simona Halep (Rumeenia) turniiri Melbourne Summer Set 1 ja Angelique Kerber (Saksamaa) Strasbourgi turniiri.

WTA 250 turniiri edetabelipunktid

  • Võitja 280
  • Finalist 180
  • Poolfinalistid 110
  • Veerandfinalistid 60
  • 2. ringi pääsejad 30
  • 1. ringi pääsejad 1
  • Kvalifikatsioonist edasipääseja 18

Artikli autor: Ants Põldoja, 2022

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Loe rohkem. NÕUSTUN