Anett Kontaveit Tallinn Open WTA 250

võidutrofeed


võitjate trofeed

Üksikmängu ja paarismängu võitjatele antakse pühapäeval üle spetsiaalselt Tallinn Open WTA 250 turniiriks loodud klaasist trofeed, mille autor on Eeva Käsper.

Eeva Käsper on Eesti klaasikunstnik, kes on saanud oma erialase hariduse Eesti Kunstiakadeemias. Samas asutuses on ta aastaid hiljem ka õppejõuna töötanud. Eeva on oma loomingut ja seeläbi ka Eestit tutvustanud üle maailma, sealhulgas paljudel mainekatel näitustel, sümpoosionidel ning konverentsidel. 

Eeva Käsperi loomemeetod on fenomenoloogiline – ta lähtub oma isiklikus kogemuses olevatest asjadest, mälestustest, aistingutest või teadvuse vahepealsetest seisunditest. Kord läheneb ta klaasile filigraanse meistrina, luues keerukaid vormitäpseid objekte, teinekord aga laseb klaasil vabalt voolata, peatades siis aga järsult kogu protsessi – nii sündinud teostel on haaravaid seoseid loodusvormidega. 

„Turniiri värvid on erksinine ja tennisepalli kollane, neid värve ma oma töös ka kasutasin. Sakiline ülemine serv tuleneb kroonimotiivist. Minu autoritehnikaks kujunenud volditud paberilt reljeefi võtmine ja sellest vormi valmistamine paneb klaasskulptuuris hiljem klaasi kaunilt särama. Valguses meenutavad auhinnad pisut virmalisi, kuna tegemist on põhjapoolseima WTA turniiriga sel hooajal, klapivad põhjamaisus ja virmalised omavahel suurepäraselt kokku.“

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Loe rohkem. NÕUSTUN