Anett Kontaveit Tallinn Open WTA 250

 TURNIIRI kohtunikud 


Clare Wood – WTA ÜLEVAATAJA

Clare võistles WTA Touril aastatel 1986–1997, jõudes üksikmängus 100 parima ja paarismängus 60 parema hulka. Selle aja jooksul esindas ta Suurbritanniat Billie Jean Kingi karikavõistlustel, Wightmani karikavõistlustel ja 3 olümpiamängul.

Tennis on alati kuulunud Clare’i ellu. Alates 2. eluaastast mängis ta aias kirglikult kiigepalli ja sealt ta arenes edasi! Ta sündis ja elas esimesed 10 eluaastat Lõuna-Aafrikas, armastas sporti ning õues olemist. Tennis oli vaid üks paljudest tegevustest, milles ta osales koolis ja klubides.

Pärast elukutselise mängija karjääri siirdus Clare kaheks aastaks treeneriks organisatsiooni Lawn Tennis Association. Juhuslik kohtumine Brenda Perryga (endine WTA Tour ülevaataja) viis ta 1999. aastal WTAga seotud töökohale Wimbledoni. Clare töötas aastatel 1999–2003 esmalt turniiri ülevaatajana, seejärel naasis pärast pausi, 2020. aastal uuesti samale ametikohale.

Kui Clare ei töötanud WTA Touri hüvanguks, täitis ta tennisemaailmas paljusid erinevaid rolle, sealhulgas töötas ta 2012. aastal Londoni olümpia- ja paraolümpiamängude spordijuhina, mis on siiani olnud tema karjääri üks tipphetki. Clare on osalenud kokku 8 olümpial, sealhulgas sportlasena. Aastatel 2000–2019 oli Clare ka Wimbledoni meistrivõistluste kohtunikuabi.

Clare on kirglik tennisehuviline ja mängib tennist endiselt, kui vähegi aega leiab.

Tallinn Open turniiril on Clare WTA poolt määratud turniiri järelevaataja. 

 

Konstantin Zasjadko – Peakohtunik

Konstantin alustas kohtunikuna, kui oli veel noorem mängija (kui võitsid mängu, peab järgmise mängu kohtunikuks saama!).

Ametlik algus oli 1999. aastal, kui ta osales ETA turniiril “väljakuvälise kohtunikuna” ja pärast ühepäevast tööd sai temast kohtuniku assistent.

Ta läbis 2003. aasta teise taseme koolituse Leedus, Vilniuses ning temast sai ITF White Badge’i pukikohtunik ja peakohtunik.

2010. aastal läbis ta Suurbritannias, Londonis kolmanda taseme koolituse ja temast sai ITF hõbemärgi kohtunik.

Konstantini hobideks on muusika, jäähoki ja motokross.

Tal on Läti Ülikooli magistrikraad rahvusvahelises majanduses ja ettevõtluses ning veel üks magistrikraad juhtimises.

„Tegin oma esimese rahvusvahelise turniiri kohtunikuna väljaspool oma kodumaad, Eestis, aastal 2005. Tallinn on minu jaoks eriline koht, kus sai alguse minu rahvusvaheline karjäär.. Mul on väga hea meel, et Tallinn on nüüd WTA kaardil ja me kõik oleme osa Eesti tennise ajaloost.

Kath Lovell – puki- ja joonekohtunike juht

Kath Lovell on pärit Suurbritanniast Macclesfieldist (Manchesteri lähedal). Ta hakkas kohtunikuna töötama vahetult enne ülikooli minekut ja ta on olnud täiskohaga kohtunik alates 2005. aastast. Kath on ITF-i Silver Badge omanik, kohtunik ning White Badge pukikohtunik.

Karjääri tipphetked:

  • Kõik 4 suure slämmi turniiri joonekohtunikuna:
    • 6 Australian Open turniiri;
    • 3 US Openi turniiri;
    • 1 French Open turniir;
    • 34 Wimbledoni turniiri: sealhulgas üle 35-aastaste naiste finaal väljakul 1 ja naiste juunioride üksikmängu finaal ja mitu ratastooli paarismängu finaali pukikohtunikuna. 14 üksikmängu finaali joonekohtunikuna.
  • Kaks olümpiat joonekohtunikuna (Peking ja London), sealhulgas meesüksikmängu kuldmedali turniir Londonis aastal 2012.
  • 2 paraolümpiat – Ateenas pukikohtunikuna ja Londonis kohtuniku abina.

Kath sai 2010. aastal kohtuniku hõbemärgise ja on töötanud puki- ja joonekohtunike juhina:

  • 3. ITF-i ratastooli üksikmängu aastalõpu turniiril
  • ATP Tour’il Nottinghamis aastal 2016
  • WTA turniiril Edgbastonis aastal 2019
  • WTA turniiril Nottinghamis aastatel 2020 ja 2021
  • Ja paljudel teistel 25 000 dollari suuruse auhinnafondiga võistlustel.

Kath Lovell on Tallinn Open 2022 puki- ja joonekohtunike juht, ta vastutab  pukikohtunike ja joonekohtunike meeskonna tegevuse eest.

Kath ütles, et; “Mul on au olla kutsutud kohtunikuks esimesele WTA Tallinn Open 2022 turniirile. Minu jaoks on väga põnev võimalus töötada väljaspool Suurbritanniat ja mulle väga meeldib teha koostööd Eesti Tennise Liiduga turniiri ettevalmistamisel. Meil on tugev rahvusvaheline meeskond, kuhu kuulub 14 Eesti kohtunikku. See on minu esimene reis Eestisse, nii et ootan väga meeskonnaga koostööd, kuid loodan ka võimalust külastada Tallinnat – olen linna kohta kuulnud palju head.

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Loe rohkem. NÕUSTUN